Ben Esat ALTUNGÜN

Mehmet Esat Altungün Kimdir?

BEN MEHMET ESAT ALTUNGÜN

1959 yılında esnaf bir ailenin üç evladından biri olarak doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Kuşadası’nda tamamladım. Lise yıllarında öğrenimimi sürdürdüğüm okulum Şehit Kaya Aldoğan’da öğrenci temsilciliği yaptım. Girdiğim üniversite sınavında Buca Eğitim Enstitüsünü kazanmama rağmen dönemin siyasi şartları nedeniyle yüksek öğrenime başlayamadan noktalamak zorunda kaldım. Siyasetle ilk buluşmam 1979 yılında Cumhuriyet Halk Partisinin Gençlik Kolları yönetiminde yer alarak olmuştur.
Askerliğimin ardından Kuşadası’nda turizm sektöründe ticarete başladım. 1988 yılında SHP yönetim kurulu üyeliği ile aktif siyasi yaşama geçiş yaptım ve 1992’de ilçe başkanı seçilerek görevi sürdürdüm. SHP- CHP birleşmesinin ardından 1999 yerel seçimlerinde önseçimde birinci sırada yer alarak belediye meclis üyeliği görevine seçildim ve 2004 yılına kadar görevime devam ettim. 2004 yerel seçimlerinde ise seçime 33 gün kala partim tarafından Başkan adayı olarak gösterildim ve altı binden fazla oy alarak gelecek seçimlerdeki başarımızın ilk temellerini attık . 2009 seçimlerinde ise zorlu rakiplerimize karşı ciddi bir zafer elde etdik Görevde bulunduğumuz süre içerisinde en büyük şiarımız halk oldu. Kuşadası halkının kentin değerlerinden daha çok yararlanması, kentin gelişimi adına pek çok önemli projeyi gerçekleştirdik. Plajların halka açılması, çay bahçeleri, festivaller, vefa heykelleri, kültür ve sanat etkinlikleri gibi bir çok sosyal sorumluluk projesini yaşama geçirdik. Turizmde Kuşadası’nın eski günlerine dönebilmesi ve gelişimi adına pek çok faaliyeti gündeme getirdik. Uydukent, Liman, arıtma tesisleri gibi kentin kanayan yaralarının çözümünde son noktaya geldik. Kıyı Ege Belediyeler Birliği yönetim kurulunda yer alarak çalışmalarımızı güçbirliği içerisinde sürdürdük.
2014 yılında ,partimiz tarafından aday gösterilmememize rağmen ,açıklamalarımız ve çalışmalarımızla partimize destek verdik.. Geçen süreç içerisinde yaşanan tüm sorunlara, iftiralar rağmen kentimize karşı sorumlu davranarak Kuşadası’nın kazanımları için mücadelemize devam ettik.

Yazar Hakkında

Esat ALTUNGÜN

Yorum Yap veya Soru Sor

Yorum yapmak veya soru sormak için tıklayınız

VİDEOLARIMIZ

Mehmet Esat Altungun paylaştı: 21 Mart 2018 Çarşamba

SİTE ZİYARETCİLERİMİZ

001688
Bugünkü Ziyaretci : 160
Dünkü Ziyaretci : 479
Toplam Ziyaret : 1688
Toplam Yazılarımızı Okuma : 4118